Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přebor Prostějova – 7.kolo

6. 11. 2011

Nemám příliš času, tak jsem si dovolil pro tento turnaj požít komentář Petra Matouška, nakonec měl víc času sledovat partie více než já:

Dovolím si shrnout zajímavé 7. kolo. Za vše hovoří skutečnost, že jsem dal závěrečným fázím partií přednost před fotbalovým zápasem Plzeň-Barcelona...
Pan Kubina dostal od soupeře Michala Buriánka trochu podivný dárek k svátku - k partii se nedostavil. Proto se pan Kubina spolu se mnou mohl kochat parádně vedeným útokem Michala Kmenta. Ten svého soupeře krutě vytrestal za pasivní zahájení. Nikdy bych nečekal, že na zadní šachovnici uvidím tolik přesných tahů. Stejně tak Lukáš Brzoska dokonale zaskočil svou velmi přesnou hrou Rosťu Kocmela. Rosťa překvapil zajímavou, ale zřejmě nekorektní obětí figury a soupeř mu jasně vysvětli, že tak na náhodu může hrát jen proti daleko silnějším hráčům, kde je prohra předem plánovaná.. Pan Strejček také překvapil, bílými proti zajímavě vedené sicilské Tomáše Gorbu nepustil na distanc a vybojoval cennou remízu. Stejně tak Bohuš Trimmel bez problémů odrážel veškeré útočné náznaky Karla Virglera a nakonec přešel do koncovky V+S proti V, kde byl za silnější stranu v jednom okamžiku jasně vyhraný (fritz psal +10), ale nakonec se Karel Virgler z matového sevření dostal a nápaditou obětí věže vynutil pat. Svou přítomností jsem asi přinesl smůlu některým hráčům SK, jmenovitě Aldovi Hradskému a Karlovi Meisselovi. Oba hráči hráli proti hráčům Rošády, oba hráli velmi dobře a dosáhli vyhraných pozic a oba hrubými chybami nakonec prohráli. Obzvláště rád určitě přivítal šťastné vítězství Tomáš Zajíček, který se díky výhře nad Aldou usadil s půlbodovým náskokem na čele. Faktem je, že Tomáš Zajíček bránil velmi přesně a David Krejsa neuvěřitelně bojoval a proto jejich výhry nejsou nezasloužené. Děkuji za předvedené výkony a hlavně za bojovnost; tak zajímavé partie jsem nečekal. Samozřejmě mě příliš nepřekvapuje, že největším problémem bylo vyhrát vyhranou partii. Znovu se potvrdilo, že v přivyhrané pozici je nutno udělat cca. 5 silných tahů a výhra je v kapse. To předvedl ve své partii Michal Kment.

V čele je Tomáš Zajíček s 5,5 body, půl bodu zpět jsou Bohuslav Trimmel a Karel Virgler, 4 body nasbírali Staňa Strejček, Tomáš Gorba a David Krejsa.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

oblast

(tom, 6. 11. 2011 16:18)

Sigmia-Rošáda 5,,5-2,5 - výhra já, Pavel Kyselý, remis Michal Buriánek, prohra Laďa, Rosťa, Tom Zajíček, David a Olda. Podrobnosti večer