Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proběhl 2. ročník šachového turnaje CHESS PROSTĚJOV OPEN

9. 6. 2016

V sobotu 4. června se uskutečnil již druhý ročník CHESS PROSTĚJOV OPEN. V krásném nekuřáckém prostředí Lidového Domu na Vápenici se sešlo na Olomoucký kraj rekordních 63 hráčů z celé Moravy i východních Čech. Před zahájením samotného turnaje začal exhibiční zápas na 2x20 min. rodinného klanu Londinů proti výběru města Prostějova.

Zde je zpráva o exhibici od hlavy rodu pana Milana Londina st.:

V podstatě všichni z našeho rodinného družstva jsme se těšili na čtvrtý ročník oblíbeného turnaje pro nejširší šachovou i nešachovou veřejnost. Letos se poprvé odehrál před hlavním turnajem exhibiční zápas 9 proti 9, kdy oba týmy nasadily proti sobě hráče s podobnou ELO výkonností. Bohužel se zápasu nemohli zúčastnit Šimon a Martin Londinovi, protože ve stejném termínu mělo bojovat prostějovské mládežnické družstvo v Horce v krajském přeboru mládežnických družstev o postup do I.ligy mládeže. Nakonec se tato kolize termínů ukázala jako výhoda, protože jsme mohli z Hlinska přivézt sebou Vojtu Říhu, který (jako host) měl za úkol pomoci prostějovským k vítězství v turnaji a tím i k postupu do I. ligy mládeže. Takže se utkání konalo jen na 9. šachovnicích. Aby Vojta stihl odjezd mládežníků do Horky, plánovaný na 7:45, museli jsme si přivstat a odjet z Hlinska už v 5:30hod. Od Lidového domu pak úspěšně odjelo družstvo mládežníků do Horky pod vedením jejich trenéra Martina Adamčíka. Domácí organizátoři již měli vše připravené a tak jsme krátce po 8. hodině zasedli k zápasu.
Naprosto jsem ale nečekal, že budu první, kdo skončí poražen. Svému soupeři příteli Karlu Virglerovi jsem nechtěně "daroval" dámu a i když jsem se pokusil o marný odpor, před matem jsem partii vzdal. To se mi nestalo snad 30 let. Tím jsem srovnal stav zápasu na 1:1, protože vnuk  Lukáš Londin zvítězil v předehrávaném zápase s p. Urbanem, kterého čekaly organizační povinnosti před turnajem. Zbytek družstva tedy musel zabrat. Po výborném výkonu nakonec rozhodl v posledním zápase Martin Londin st. na 1.šachovnici o nejtěsnějším vítězství Londinů 5:4. Pak následoval hlavní turnaj, kde se nám všem dařilo se střídavými výsledky. Já nakonec uhrál "povinně nadpoloviční "4 body a obdržel jsem velmi chutnou odměnu. Navíc jsme se během turnaje dozvěděli radostnou zprávu, že mládežníci nezklamali a postup do I. ligy mládeže vybojovali. Chtěl bych za celou rodinu poděkovat organizátorům za bezproblémový průběh turnaje, bohatý cenový fond, výborné občerstvení  a přátelskou pohodu.
--------------------------------------------------------------------------------------

Po domluvě s ředitelem turnaje Pavlem Navrátilem se turnaje zúčastnila i reprezentantka Islandu Lenka Ptáčníková. Nejmladší a nejvzdálenější hráči, Áďa a José přiletěli až z Reykjavíku, kde jejich maminka vyučuje a šachy jsou povinný předmět už na základní škole. Vítězem turnaje se stal Stanislav Juříček ze Zbrojovky Vsetín, druhá skončila Lenka Ptáčníková a třetí byl člen místního oddílu SK Prostějov Roman Závůrka. Vyhlášeni byli i nejlepší tři děti (sourozenci Khadashové z Lokomotivy Brno a Jiří Trněný z SK Vyškov), nejlepší žena/dívka (Lenka Ptáčníková) a nejstarší účastník (p. Štec ze Spartaku Přerov). V ceně startovného byl guláš a pro děti, které guláš nechtěly, byl místo toho připraven párek. Účastníky turnaje přišel pozdravit náměstek paní primátorky p. Pavel Smetana jako zástupce města Prostějov, které se podílí na všech sportovních akcích Prostějovské šachové školy a dvou šachových oddílů Rošády a Sportovního klubu (SK).Tímto bych chtěl poděkovat všem sponzorům turnaje (město Prostějov, Pavel Navrátil, dopravní společnost ARRIVA, cukrovinky MSI a destiláty KLEINER), za organizátory pak p. Tomáši Gorbovi, který naprosto bezchybně řídil rozlosování a nasazování hráčů, p. Tomáši Urbanovi, který zabezpečil registraci hráčů a p. Milanu Londinovi ml. z Prostějova za pomoc při organizaci turnaje.

Jiný článek s fotkami z turnaje je uveřejněn na šachových stránkách jm krajského svazu http://www.jmss.chess.cz/view_artefact.php?type=jmss_document&id=3680

Výsledky turnaje najdete zde: Londin Cup 2016_Průběžné_konečné_pořadí.xls

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář