Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč dodržovat pravidla v šachu

19. 12. 2010

Pravidla se mají dodržovat i v šachu - na to dbá u závodní hry rozhodčí, v ostatních případech je to pouze na obou hráčích. Občas můžeme vidět nemožné tahy či další prohřešky. Že se vědomé porušování pravidel nemusí vyplatit, obzvlášť v Rusku, dokládá tento článek z novin:

Opilec zavraždil soupeře v šachu - kradl mu figurky

Kuriózní zločin řeší ruští vyšetřovatelé v Petropavlovsku-Kamčarském na poloostrově Kamčatka. Opilý mladík (25) zde totiž koncem listopadu zavraždil soupeře v šachu za to, že ze šachovnice kradl figurky. "Mezi podezřelým a obětí došlo při partii šachu ke konfliktu, během jehož jeden z hráčů způsobil druhému smrtelná zranění" sdělila vyšetřovatelka Jelena Kirillovová. "Oběť kradla figurky ze šachovnice, dopouštěla se i ale i jiných podvodů ve hře", popsala situaci a dodala, že oba šachisté byli notně opilí.

 

Tento způsob řešení sporných situací bych však v našich krajích nedoporučoval. Šachistů je i tak už dost málo a další úbytek by mohl znamenat mimo jiné další zvýšení členských příspěvků. Na druhou stranu by se zvýšila úroveň šachu v nápravných zařízeních.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář