Jdi na obsah Jdi na menu
 


V KP ROŠÁDA zdolala Sigmii

17. 1. 2016

Televizní štáby ani sportovní redaktoři na utkání  6.kola mezi ROŠÁDOU Prostějov a Sigmií Olomouc nepřijeli. Přesto byla hrací místnost v lidovém domě plná, neboť současně s krajským přeborem zde probíhaly dva zápasy přeboru regionálního.

V devět hodin byli na místě všichni hráči KP, poslední za olomoucké přišel Jirka Fiala, za domácí přijel na kole na poslední chvíli jeho soupeř Tomáš Zajíček. Domácí mladík měl černé a než stačil roztát, byl pod koly silného útoku. Bránil se však statečně, podařilo se mu vyměnit většinu útočících figur. Jiří Fiala v pozici s nestejnými střelci nabídl remízu, kterou domácí borec po chvíli přijal. Bližšího rozboru se možná dočkáme v komentáři.

Jako druhý dohrál – a prohrál – Michal Snášel. Na osmé šachovnici vyrukoval na Josefa Orala skandinávským gambitem, aktivitu získal, pak se ovšem výhoda vytrácela a pěšec bílého navíc rozhodl.

Pavel Vaculka na šestce měl za soupeře Pavla Kodyma. Po zahájení neměl pranic, neodmítl tedy soupeřovu nabídku remízy.

Za ROŠÁDU srovnal Vašek Zvoníček. Na sedmé šachovnici mu byl soupeřem Martin Malenovský, který v oblasti za nás hostuje, tentokráte ovšem seděl na druhé straně šachovnice. Vašek neztrácel tempa rošádou (taky v ROŠÁDĚ pouze hostuje) a po h sloupci zaútočil. Útok završil pěkným překrytím diagonály, po kterém do tábora černých figur vtrhla dáma a bylo po partii. Průběžný stav byl smírný 2:2.

Do vedení nás dostal na prvním prkně hrající Roman Závůrka. Vlastimil Fiala obětoval kvalitu, v partii však dostatečnou kompenzaci nenašel. Roman potom  řešil problémy s pěšcovou slabinou, chtěl si pomoci výměnou dam, tu soupeř odmítl a dostal mat.

Za průběžného vedení 3:2 nabídl hostující Jiří Kučera remízu Miroslavu Tichému. Pozice byla nejasná, sázkařskou terminologií bych to viděl na čistý trojtip. Mirek proto nic neriskoval a přijal.  

Viděl totiž, že na pětce stojí Ríša Pavel dobře. V partii s Jiřím Ondrouchem získal figuru za 2 pěšce, a když se mu podařilo figury postavil aktivně, otevřel sloupec a zvítězil.

Poslední partie se už potom dohrávala jen chvíli. Zápas byl rozhodnutý, pozice vyrovnaná, tak hostující  Pavel Maláč dlouho neotálel a remízu, kterou nabídl Vladimír Dvořák, přijal. Celkový výsledek tedy zní 5:3 pro ROŠÁDU, Sigmia je i nadále poslední bez bodu.

Zatímco partie KP skončily, na šachovnicích regionálního přeboru se kupodivu ještě bojovalo. Protože ROŠÁDA C významně posílila, tak i v této soutěži slavila vítězství, a to v poměru 3:2 nad SK Prostějov D. V druhém zápase porazil SK Prostějov C SK Prostějov E.

Ještě v krátkosti o nedůležitějším zápase kola – Přemyslovice porazily Velké Losiny a jsou jen těsně o skóre na postupové příčce před AŠK Olomouc A.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 113948
Měsíc: 740
Den: 22